کارفرما:
وضعیت پروژه: خاتمه یافته
آدرس سایت:
تاریخ شروع پروژه: 1396/6/29
در حال حاضر استان بوشهر با وجود (نیروگاه اتمی، مناطق ویژه اقتصادی پارس جنوبی و شمالی، منطقه ویژه اقتصادی بوشهر، گمرکات استان، پالایشگاه گاز جم، پایانه های نفتی خارگ و ...) به عنوان قلب و قطب اقتصادی کشور مطرح و معرفی گردیده است.
وجود این پتانسیل ها در کنار محرومیت هایی که از دوران پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در استان به یادگار مانده است موجب تعریف و پیش بینی طرح ها و پروژه های کلان در سطح استان گشته است. از آنجا که شهر جدید عالیشهر با متدهای جدید شهرسازی در حال احداث می باشد و با توجه به موقعیت استراتژیک این شهر، مدیریت شهری و استانی نگاهی خاص به طرح های توسعه و استفاده از مزیت های این شهر جدید را دارد.
توسعه مراکز دانشگاهی در راستای رسیدن به جایگاه قطب آموزشی استان که یکی از اهداف اولیه برنامه ریزان این شهر می باشد و با هدف تبدیل عالیشهر به شهری در حال توسعه و متکی به اقتصاد دانش محور انجام خواهد یافت که بیمارستان فوق تخصصی آموزشی در فاز 1 از جمله این پروژه ها می باشد.
بیمارستان مذکور با حداقل220  تختخواب بستری در بخشهای مختلفی همچون(منطقه درمانگاهی، اداری، اورژانس، فیزیوتراپی، رادیو گرافی، آزمایشگاه، بخش های مختلف بستری و ... ) طراحی گردیده تا در حوزه های مختلف عملکردی بتواند ارائه دهنده خدمات ویژه مورد نظر بهره برداران باشد.
موقعیت این بیمارستان در فاز 1شهر جدید عالیشهر در نبش خیابان اسکان واقع گردیده است. مقیاس عملکردی این کاربری منطقه ای  تعیین گردیده است. این مرکز در 4 طبقه و در زمینی به مساحت 10034 متر مربع (یک هکتار) طراحی شده است.
دسترسی قطعه مذکور به معابر و شریانهای اصلی شهر بلحاظ دسترسی آسان از نقاط مختلف شهر حائز اهمیت می باشد. همچنین مجاورت با کاربری های فضای سبز از جبهه جنوب یکی از نقاط قوت در انتخاب موقعیت سایت می باشد ،که در تلطیف هوای بیمارستان و ایجاد چشم انداز طبیعی مطلوب برای بخشهای بستری بسیار اثر گذار می باشد.
در طراحی بیمارستان فوق تخصصی عالیشهر فرم تابع عملکرد بوده و سعی شده است فضاهای مربوط به بیماران با چشم انداز به سمت فضای سبز طراحی گردد و با توجه به اینکه فضای سبز مجاور بیمارستان در جبهه جنوب آن قرار گرفته است فضاهای مربوط به بستری بیماران و اتاق های روز با چشم انداز به این پارک طراحی گردیده است که بدین ترتیب در جبهه جنوب بنا واقع می گردند. بیمارستان از یک بخش میانی (مرکزی ) و دو بال شرقی و غربی تشکیل گردیده است که این فرم  با شباهت به فرم H   بهترین نور گیری و تقسیم فضایی را تامین می نماید.
 


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )