تخصیص زمین جهت احداث حوزه علمیه خواهران در عالیشهر

ظهر امروز جلسه هم اندیشی با حضور امام جمعه شهر جدید عالیشهر و مدیرحوزه علمیه خواهران استان بوشهر و مدیر عامل شرکت عمران در خصوص تخصیص زمین جهت احداث مرکز حوزه علمیه خواهران در عالیشهر برگزار شد.
روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر: حجت الاسلام هاشمی امام جمعه عالیشهر در خصوص احداث این مرکز فرهنگی گفت: احداث این مرکز طرحی استانی است و چشم انداز توسعه حوزه علمیه خواهران در این شهر جدید دیده شده است و مردم نگاه ویژه ای به حوزه علمیه دارند و اقدامات آن باید به گونه ای باشد که پس از تخصیص زمین شهروندان شاهد رشد آن باشند.
مدیر حوزه علمیه خواهران بوشهر در ادامه جلسه افزود: حوزه علمیه رسالت خود را در توسعه و ترویج مسائل فرهنگی می داند و امروز حوزه علمیه خواهران در هر جایی که احساس شود خلع وجود دارد به وظیفه خودش عمل نموده و هر آنچه که در توان دارد برای پرکردن این خلع دریغ نمی نماید.
حجت الاسلام جمالی ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته طی چند ماه گذشته در حوزه علمیه خواهران عالیشهراذعان داشت: با توجه به موقعیت تاثیرگذار و جایگاهی که این شهر جدید در استان دارد، احداث مجتمع بزرگ فرهنگی و حوزوی مد نظر قرار گرفته تا پس از تخصیص زمین مورد نیاز مجموعه فرهنگی با امکاناتی مناسب در عالیشهر احداث گردد.
علی مقاتلی گفت: شرکت عمران عالیشهر کار فرهنگی و اجتماعی خود را یک سال است که شروع نموده و تا به امروز بالغ بر 60 برنامه فرهنگی و اجتماعی در شهر برگزار نموده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر اضافه کرد:  محور اصلی خانواده زن خانه است و اگر آسیب ها را در این محور تقویت نماییم در تمامی مباحث فرهنگی و اجتماعی جامعه ای موفق خواهیم داشت و باید در نظر داشت که اکثر ساکنین شهر ما در صبح خانم ها هستند و پر کردن اوقات فراغت آنها امری ضروری و لازم است.
وی همچنین به احداث مجموعه ورزشی و فرهنگی اشاره کرد و افزود: فضاهایی که برای انجام فعالیت های ورزشی و فرهنگی ضرورت دارد در دستور کار قرار گرفته و دو مجموعه در حال احداث داریم که می توانند تا حدود زیادی مشکلات ورزشی و فرهنگی شهررا تعدیل نمایند و امید وار هستیم تا مجموعه ورزشی را طی امسال و همچنین مجموعه فرهنگی را طی سال آتی به بهره برداری برسانیم.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر نیز از احداث پنج مدرسه دیگر در شهر جدید عالیشهر خبرداد و گفت: اولویت های اولیه ما ایجاد فضاهای آموزشی و درمانی است که با حمایتی که استان نموده پنج مدرسه در فازهای مختلف و همچنین مرکز جامع درمانی در حدود 4000 متر مربع را احداث تا بتوانیم مشکلات شهروندان را در حوزه درمان و آموزش تسهیل نماییم.
وی ادامه داد:  احداث مرکز فرهنگی و حوزوی پسندیده و لازم است و کمک خواهیم نمود تا با تخصیص زمینی در حد بضاعت و همچنین منابعی که در اختیار داریم احداث این گونه مراکز فرهنگی را مرتفع و مشکلات فرهنگی را تعدیل نماییم.
گفتنی است در پایان مقرر شد تا حوزه علمیه خواهران استان ضمن ارسال درخواست جهت بررسی و تامین زمین مورد نیاز این مرکز فرهنگی نسبت به تهیه طرح و نقشه مصوب و همچنین تامین منابع مالی برای احداث این پروژه اقدام نماید.


   1396/10/24 22:53


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )