همایش تئاتر بچه های مسجد عالیشهر برگزار شد

همایش تئاتر بچه های مسجد شهر جدید عالیشهر با حضور  امام جمعه، مدیرعامل شرکت عمران عالیشهر، رئیس حوزه هنری استان بوشهر و رئیس دانشگاه آزاد بوشهر  و جمعی از شهروندان در مصلی نماز جمعه عالیشهر(مسجد النبی) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر: با برگزاری اولین همایش تئاتر بچه های مسجد در مسجد النبی شهر جدید عالیشهر، 16نفر از هنرمندان عالیشهری معرفی و از آنان تجلیل به عمل آمد.
مدیر عامل شرکت عمران عالیشهر در این آئین گفت: اولین بار است که تئاتر بچه های مسجد در استان برگزار می شود و افتخار می کنیم که هنرمندان عالیشهری در آغاز این جشنواره اجرای برنامه می نمایند.
مقاتلی ضمن آرزوی موفقیت برای هنرمندان عالیشهر افزود: موضوع هنر و فعالیت های هنری مدتی است که در شهر عالیشهر رونق گرفته و امیدواریم با همکاری استان بتوانیم برنامه های بیشتری را برای جوانان هنرمند و هنردوست برگزار نماییم تا در رشد و شکوفایی هنر در عالیشهر قدم های موثری برداشته باشیم.
رئیس حوزه هنری استان گفت: عالیشهر اولین شهر در استان است که تئاتر بچه های مسجد در آن آغاز به کارنموده و در اولین قدم ما از ظرفیت های بالقوه موجود و همچنین از استعدادهای تئاتری کشف شده در این شهر استفاده خواهیم نمود.
پارسایی فر با بیان اینکه مساجد نقش کلیدی در توسعه اعتلای فرهنگی دارند و هیچ جا مناسب تر و شایسته تر از مسجد برای اعتلای ارزشهای انقلاب اسلامی نیست، افزود: کانون های مساجد باید بیش از پیش بر فعالیت های خود در زمینه های فرهنگی هنری، علمی و آموزشی و حتی اسلامی بیفزایند.
وی در ادامه به حضور پررنگ جوانان در مساجد اشاره کرد و اظهار کرد: دشمنان تلاش می کنند ارزش های ضد دینی را در بین جوانان به طریق مختلف گسترش دهند که کانون های مساجد مکانی امن و مطمئن برای حضور جوانان است
وی در ادامه سخنانش تاکید کرد: تئاتر بچه‌های مسجد دارای ویژگی‌های خاصی هست و تلاش ما در حوزه هنری این است که از ظرفیت جوانان و نوجوانان مسجدی که در دل مساجد حضور دارند برای اعتلای هنر انقلاب اسلامی بهره ببریم.
لازم به ذکر است همایش تئاتر بچه های مسجد با همکاری حوزه هنری استان بوشهر و با حمایت شرکت عمران عالیشهر برگزار شد.
   1396/11/21 21:51


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )