دوره آموزشی پدافند غیرعامل با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استان بوشهر برگزار شد

به مناسبت هفته پدافند غیر عامل دوره آموزشی عمومی، زیستی در محل سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری آفتاب شهر جدید عالیشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، دوره آموزشی کارشناسان و رابطین پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی، نهادهای نظامی و امنیتی شهرستان بوشهر و مدیران مدارس و مسئولین شهر جدید عالیشهر با حضور حمزه اعتماد مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری بوشهر به همت شرکت عمران برگزار گردید.
مقاتلی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر در این دوره آموزشی با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل گفت: شرکت عمران عالیشهر به عنوان متولی شهرسازی در شهر جدید عالیشهر پدافند غیر عامل را از موضوعات مهم و اساسی می داند و همچون گذشته موارد مربوط به این مهم را در پروژه های و طرح های درحال احداث و آتی در نظر خواهد گرفت.
حمزه اعتماد در این مراسم با اشاره به اهمیت بحث پدافند غیرعامل در کشور گفت: هشتم آبان ماه سالروز تاسیس سازمان پدافند غیرعامل در کشور است که با تاسیس این سازمان نیز اقدامات سازمان یافته ای در نهادهای مختلف شکل گرفت.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان هدف اصلی از پدافند غیرعامل را حفظ جان و سرمایه مردم دانست و افزود: پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات غیرنظامی است که برای بازدارندگی و کاهش آسیب پذیری و تداوم فعالیت می باشد.
وی اذعان داشت: استان بوشهر به لحاظ ارزش دارایی های موجود در آن از استان های مهم، حساس و حیاتی کشور است و به همین جهت آموزش در زمینه پدافند غیرعامل بسیار ضروری است.
اعتمادی با تأکید بر لزوم آموزش در حوزه پدافند غیرعامل گفت: تقویت موضوع پدافند غیرعامل در میان اقشاری نظیر دانش‌آموزان، دانشجویان و کارکنان ادارات می‌تواند آثار مثبت بسیاری را به دنبال داشته باشد که این امر باعث کاهش آسیب پذیری و تهدیدات احتمالی می گردد.
وی گفت: از آنجایی که شهر جدید عالیشهر به لحاظ پدافند غیرعامل مهم تلقی می گردد طرح ها و بنا های ساخته شده در شهر باید ایمن و دارای بستر مناسب باشند تا در مواقع لزوم امکان استفاده از این فضاها وجود داشته باشد.
شایان ذکر است دوره آموزشی پدافند غیرعامل در روزهای نوزدهم و بیستم آبان ماه در حال برگزاری است و موضوعات عمومی، زیستی، پرتویی و شیمیایی مباحثی بود که توسط مرشدی مدرس این حوزه ارائه می گردد.
   1398/8/19 23:45


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
10/10 (تعداد آرا 1 نفر )